Známa kniha o budovaní tímov vyšla na Slovensku

18.12.2013 21:47

Vo vydavateľstve Porta Libri vyšla v októbri 2013 kniha Patricka Lencioniho, "Päť príčin nefunčnosti tímov." Marek Markuš zo spoločnosti VOCATO s.r.o. spolupracoval na redakčnej príprave a vydaní tejto knihy v slovenskom preklade. Kniha sa v USA rýchlo zaradila medzi bestsellery New York Times ("The Five Dysfunctions of a Team") a stala sa jednou z najpopulárnejších manažérskych kníh uplynulého desaťročia. Meno Patrick Lencioni nie je na Slovensku neznáme. Už druhý rok bol jedným z kľúčových spíkrov konferencie Global Leadership Summit, ktorej videoprezentácia sa konala aj v Bratislave (Istropolis, 22-23.nov.2013). 

Predslov k slovenskému vydaniu napísal Daniel Laco, managing partner tréningovej spoločnosti FBE s.r.o., s ktorou VOCATO úzko spolupracuje. Daniel sa dlhodobo venuje problematike budovania tímov a okrem iného v predslove napísal: 

"Teším sa, že sa vydaním knihy aj na Slovensku rozšíri okruh ľudí, ktorí chcú urobiť niečo praktické pre zlepšenie dosahovania spoločných cieľov. Verím, že kniha nám všetkým pomôže aj lepšie pochopiť nás samých a našu úlohu vo vzťahoch s ľuďmi, na ktorých nám záleží."