Začni otázkou prečo

10.09.2018

NECHAJTE SA INŠPIROVAŤ. BUĎTE INŠPIRÁCIOU PRE INÝCH. ZAČNITE OTÁZKOU PREČO.

Knihu od autora New York Times bestsellerov a tretej najpopulárnejšej TED prednášky si môžete zakúpiť v slovenčine už dnes!

Víziou Simona Sineka je svet, v ktorom sú ľudia inšpirovaní prácou, ktorú robia. Jeho TED prednášku o tom, aké je dôležité vedieť, PREČO robíme to, čo robíme, videli milióny ľudí po celom svete. V tejto knihe ide Simon v téme ďalej a hlbšie.

Väčšina ľudí či firiem vie vysvetliť, ČO robia. Niektorí sú schopní vysvetliť, AKO to robia lepšie a inak, ako ostatní. Ale len veľmi málo z nich vie jasne sformulovať, PREČO to robia.

Od bratov Wrightovcov cez Martina Luthera Kinga až po Stevea Jobsa kniha ZAČNI OTÁZKOU PREČO ukazuje, že lídri, ktorí nás naozaj inšpirujú, myslia, konajú a komunikujú v niečom úplne rovnako. Simon Sinek uvádza množstvo príbehov z reálneho sveta, ktoré vám pomôžu pochopiť, ako inšpirovať ľudí a ako viesť firmy a celé hnutia - všetko totiž začína otázkou PREČO.

"Sinekovým krédom je inšpirovať ľudí, aby robili to, čo inšpiruje ich samých - ale táto kniha je aj o vytváraní komunít, o hľadaní zmysluplnosti v tom, čo robíme, o budovaní lojality, a o schopnosti všetko to dobre komunikovať. Aj naše firmy a organizácie čelia výzvam, o ktorých Simon uvažuje: ako budovať kultúru dôvery a sústrediť sa na potreby ľudí, ako zlepšiť komunikáciu a našu schopnosť počúvať, ako sa stávať lepšími lídrami. Často nevieme, kde začať. Preto je Sinekova odpoveď - ZAČNI OTÁZKOU PREČO - výsostne aktuálna."

– Daniel BÚTORA

Lektor a kouč FBE - For Business Excellence, riaditeľ Združenia škôl C. S. Lewisa a člen správnej rady Teach for Slovakia


SIMON SINEK (1973) je nenapraviteľný optimista, ktorý verí v budúcnosť a v našu schopnosť vybudovať ju. Jeho odvážnym cieľom je svet, v ktorom väčšina ľudí každé ráno vstáva s pocitom inšpirácie a večer si líhajú spať s pocitom dobre vykonanej užitočnej práce.


Simon je autorom niekoľkých bestsellerov:

  • ZAČNI OTÁZKOU PREČO: Staňte sa lídrom, ktorý inšpiruje druhých myslieť a konať - globálny bestseller, ktorého sa len v USA predalo vyše milióna kusov
  • LÍDRI JEDIA POSLEDNÍ (Leaders Eat Last: Why Some Teams Pull Together and Others Don't)
  • SPOLU JE TO LEPŠIE (Together is Better: A Little Book of Inspiration)
  • NÁJDI SVOJU CESTU (Find Your Way: A Practical Guide for Discovering Purpose for You and Your Team)

Nekonvenčný a inovatívny pohľad na biznis a líderstvo pritiahol pozornosť mnohých firiem a spoločností - prednášal napríklad pre spoločnosti American Airlines, Disney, MARS, ale aj pre Kongres USA, OSN a viaceré zložky ozbrojených a policajných síl USA. Simon v spolupráci s Ernst & Young vytvoril celý rad poradenských produktov a služieb, ktoré pomáhajú spoločnostiam v procese zmeny. Je tiež poradcom tímu RAND Corporation, vedúceho think-tanku v oblasti sociálno-ekonomického rozvoja komunít.

– Porta Libri, 2018